Ból zęba ósemki u 22-latki

Witam. Od 2 tygodni boli mnie bomba ósemka, która mi wyrosła ale nie do końca i teraz prawdopodobnie rośnie dalej. Ząb strasznie boli, szczególnie przy dotyku i delikatnie spuchlo mi dziaslo Czy są jakieś dobre środki przeciwbólowe?

Dzień dobry. Można doraźnie wziąć środki przeciwbólowe. Radzę jednak udać się do stomatologa. Spuchnięte dziąsło może być wynikiem nagromadzenia bakterii, a tu środki przeciwbólowe nie pomogą. Pozdrawiam Urszula Jarosz