Czy mogę w ciąży leczyć zęba?

Dzień dobry jestem w 22 tygodniu ciąży czy mogę iść do dentysty na leczenie zęba

Dzień dobry.
Jak najbardziej, nie ma przeciwskazań do leczenia próchnicy w ciąży, a nawet jest to zalecane, żeby nie przenosić bakterii próchnicowych na dziecko.
Jeżeli jest taka potrzeba, to nawet poważniejsze leczenie można wykonać.
II trymestr ciąży, w którym się Pani znajduje, jest ku temu najbezpieczniejszy.
Pozdrawiam serdecznie!