Znieczulenie u stomatologa w 30. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 30 tygodniu ciąży. Wypadła mi plomba i okazało się, że pod plomba jest bardzo zepsuty ząb do wyrwania. Czy powinnam wyrwać zęba teraz? Czy ewentualne znieczulenie nie zaszkodzi dziecku? Obawiam się przedwczesnego porodu. Przeczytałam, że zepsuty ząb może być przyczyną przedwczesnego porodu ( poza tym jest szkodliwy dla dziecka), a z drugiej strony znieczulenie też może taki poród spowodować. Ciąża przebiega prawidłowo, ale dziecko jest jeszcze w pozycji pośladkowej.

Proszę się nie obawiać znieczulenia i zabiegu usunięcia zęba w ciąży jeżeli jest taka potrzeba.Przed wizytą u stomatologa warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym Pani ciążę,który powinien wyrazić zgodę na ambulatoryjne wykonanie zabiegu.