Wybór bezpiecznej substancji do znieczulenia

Kardiolog.Jaka substancja jest najbezpieczniejsza (wiem, że nie ma leków całkowicie bezpiecznych) do znieczulenia zęba do leczenia kanałowego lub niekanałowego (dolna jedynka). Czy Articaine bez adrenaliny (jeżeli dostępny)spełnia te wymogi? Jakie są alternatywy? W wywiadzie nsVT(częstoskurcz komorowy), bloki przewodzenia AV I stopnia oraz zgubione uderzenia serca "2RR" w ilości 3 w holterze.Biorę Lorista H(są uwagi w ulotce). U stomatologa mogę sama wybrać typ znieczulenia.Ważne bezpieczeństwo.

Lekarz podający znieczulenie powinien być poinformowany o stanie Pani zdrowia.Wskazana jest również pisemna zgoda kardiologa na stomatologiczny zabieg ambulatoryjny w znieczuleniu miejscowym.Mając tak przygotowanego pacjenta do wizyty każdy lekarz poradzi sobie z wyborem znieczulenia.