Zaburzenia rytmu serca a znieczulenie stomatologiczne

Biorę lek beto 25 zk na szybkie tętno . Miałam ekg , echo serca, ekg 24 godzinne ( gdzie była kilka razy odnotowana tachykardia) kardiolog zakończył leczenie z rozpoznaniem inne zaburzenia rytmu serca (wszystkie badania wyszły ok) czy przy tym leku moge przyjąć znieczulenie u dentysty ? Na ulotce jest napisane ze przed wizyta u stomatologa zachować szczególna ostrożność . Aa do kardiologa trafiłam przez kłucia w klatce piersiowej.. Proszę o odp bo w czwartek mam wizytę u dentysty

Może Pani spokojnie udać się na zaplanowaną wizytę.Proszę tylko bezwzględnie poinformować o wszystkim swojego lekarza stomatologa,zabrać z sobą dotychczasową posiadaną dokumentację medyczną i wszystko będzie OK.

Dzień dobry. Przy takich zaburzenia rytmu lepiej jest unikać znieczulenia zawierającego adrenalinę. Istnieją preparaty bez adrenaliny, które nie wpływają na pracę serca. Niestety ich działanie znieczulające jest trochę słabsze. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz

Witam serdecznie,
Nie powinno być problemu, jeśli chodzi o wizytę u stomatologa, należy jednak poinformować o swoich dolegliwościach. Środki znieczulające u stomatologa działają głównie miejscowo, dodatkowo ilość dostarczanej adrenaliny jest zwykle mniejsza niż ta, która jest wywołana stresem związanym z samą wizytą.