Przyjmowanie Pramolan i Beto ZK a znieczulenie miejscowe

Dzień dobry. Prawdopodobnie za jakiś czas czeka mnie zabieg, do którego będzie trzeba zastosować znieczulenie miejscowe. Biorę Pramolan i Beto ZK, w związku z czym mam pytanie jak wygląda postępowanie w przypadku tych leków a znieczulenia miejscowego? Czy należy dawki leków zmodyfikować, odstawić na dzień zabiegu czy zażywać normalnie? Czytałam, że Pramolan ze znieczuleniem może wywołać długotrwały skok ciśnienia albo zaburzenia rytmu serca. Bardzo proszę o informacje.

Witam!
Pramolan rzeczywiście potrafi wywołać taką reakcję jak pani mówi, ale zdarza się to niezwykle rzadko, więc tu byłbym spokojny, a beto zk musi pani przyjmować.
Pozdrawiam.

Witam. W przypadku znieczulenia miejscowego nie powinno się nic wydarzyć. Jeżeli dochodziła by rownież sedacja (usypianie) wówczas należy zmodyfikować dawki leków. Jeżeli będzie miała Pani zabieg w asyście anestezjologa, to koniecznie trzeba mu o tych lekach opowiedzieć.