Zaburzenia rytmu serca a zaburzenia nerwicowe

Serdecznie witam! Mój problem zaczął się w tamtym roku w maju, zaczęło się od szybkiej akcji serca i ciśnienia. Chodziłem po wszystkich lekarzach przez dłuższy okres, dopiero u kardiologa na holterze wykryto u mnie WPW, a w Ochojcu podczas zabiegu ablacji wykryto, że to jednak AVNRT. Zabieg trwał 3 godziny, stwierdzono że się udał. Po 3 dniach wypisano mnie do domu, po tym wszystkim czułem się dobrze. Około dwa dni potem codziennie było gorzej, to znaczy ten wysoki puls, czy leżałem, czy chodziłem to był około 100 na minutę. Kardiolog przepisał mi najpierw Nebilet pół tabletki, potem inne leki jak Metokard czy Beto 50 zk. Po wszystkich czułem się źle, teraz od trzech dni biorę znowu Nebilet. Cały czas jestem nerwowy, nie myślę, uciska mnie w uszach i te napięcie na szyi, takie bóle w lewej części klatki oraz takie dziwne napięcie w klatce piersiowej, nogi mi robią się zimne. Dodam, że Beto 50 zk brałem trzy miesiące i tak źle nie było, a od trzech dni biorę połówkę Nebiletu. Lekarz mi zmienił, bo po Beto miałem zaburzenia seksualne i powiedział, że Nebilet jest nowocześniejszym lekiem. Już raz próbowałem rzucić leki. Dwa tygodnie było ok, ale potem pojawiły się skurcze dodatkowe. Nie wiem, czy nie miały podstawy nerwicowej. Dodatkowo biorę Asparganian. Ręce mi drgają, słyszę własne serce, mierzę sobie puls u szyi. Myślę, że może ten wysoki puls to od nerwicy, już sam nie wiem. Boję się każdego dnia. Mam 29 lat. Jak z tym żyć. Dodam jeszcze, że tak dziwnie ściska mi szczękę od dołu.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Nie jestem lekarzem kardiologiem, dlatego nie będę wypowiadała się na temat choroby Pana serca. Nie znam się bowiem na zaburzeniach przewodzenia impulsu elektrycznego w sercu, zespole WPW, arytmiach, nawrotnym częstoskurczu węzłowym AVNRT czy leczeniu zaburzeń rytmu serca za pomocą ablacji. Nie wiem, jakie mogą być powikłania po leczeniu za pomocą ablacji. Jeżeli przyjmuje Pan leki na serce (Nebilet, Metocard, Beto 50 zk) i czuje się Pan źle po zabiegu, to powinien się Pan niezwłocznie skonsultować ze swoim lekarzem kardiologiem. Drogą wirtualną nie jestem w stanie postawić żadnej diagnozy. Pana dolegliwości mogą być konsekwencją choroby serca, jak również może być to symptom rozwijających się chorób natury psychicznej, np. nerwicy. Są to jednak tylko przypuszczenia, które należałoby zweryfikować podczas wizyty u lekarza psychiatry. Wysoki puls, ból po lewej stronie klatki piersiowej to objawy, które mogą jednocześnie wskazywać na chorobę serca, jak i na zaburzenia nerwicowe. Przez Internet nie da się przeprowadzić diagnozy różnicowej ani żadnych badań. Jeżeli jednak czuje się Pan podenerwowany, spięty, zestresowany, nie potrafi radzić sobie Pan z emocjami, warto skonsultować się ze specjalistą – psychologiem albo psychiatrą. Pozdrawiam i życzę zdrowia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty