Zaburzenia rytmu serca typu nadkomorowego

Witam ,mam zaburzenia rytmu serca typu nadkomorowego od pół roku brałam metocard 50 połowę rano i polowę popoludniu.Ostatnio kardiolog przepisał mi metocard zk47,polowę rano.Moje pytanie czy te dwa leki wchlaniają się tak samo szybko? ponieważ po wzięciu tego o przedlużonym działaniu przez godzinę mam silne kolatanie i szybki puls czego nie było przy zwylkym metocardzie.Do lekarza niestety nie mogę się dodzwonić.

Aleksander Ropielewski

ZMiany w farmakokinetyce nie są istotne, jednak w przypadku wystęownaia objawów nieporżadanych konieczna jest modyfikacja leczenia (mniejsza dawka) lub powrót do poprzedniego schematu leczenia.