Czy osoba lecząca się na nadciśnienie może wyrwać zęba w znieczuleniu?

Witam biore lek Propranolol 60 mg dziennie na cisnienie i spowolnienie rytmu serca mam do wyrwania trzy zęby 8 7 i 6 w Angli moj stomatolog powiedzial mi ze nie podejmie sie wyrwania zebow chodzi o znieczulenie bo zazywam lek z grupy beta blockerów a w znieczuleniu stomatologicznym jest adrenalina. Zadzwoniłem wiec do polski wytlumaczylem o co chodzi i w polsce powiedzieli ze wyrwa mi bez problemu wiec nie jestem pewny o co w tym wszystkim chodzi oczywiscie zapisalem sie na wizyte czy znieczulenie do propranololu moze mi powaznie zaszkodzic? chodzi tu o serce z tego co wiem lek ma zmniejszac produkcje adrenaliny w moim organizmie a znieczulenie sie wchlonie czy jest to bezpieczne dla mnie czy lepiej odstawic lek na jakis czas i brac go znow po usunieciu? a i czy jezeli go biore czy różnica cisnienia w samolocie mi nie zaszkodzi? bardzo prosze o odpowiedz czy to znieczulenie mi nie zaszkodzi poniewaz bardzo boje sie o swoje zycie Pozdrawiam

Może Pan wykonywać zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu miejscowym.Przed planowanym zabiegiem wskazana konsultacja z lekarzem,który zleca Panu leki i poinformowanie stomatologa o przyjmowanych lekach.