Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powoduje taką reakcję przy znieczuleniu zęba?

Dzien dobry. Chcialabym sie zapytac odnosnie znieczulenia. Dwa razy mialam robione leczenie kanalowe przy ktorym dentysta podal mi znieczulenie, ktore zawiera adrenaline. Kilka minut czulam sie zle, serce mi walilo i sie cala trzeslam. Kolejnym razem poprosilam juz o znieczulenie bez adrenaliny i bylo o wiele lepiej, aczkolwiek po zejsciu z fotela mialam nogi jak z waty. Lekarz powiedzial, ze to napewno nie jest reakcja alergiczna bo ona by nastapila w ciagu minuty. Raczej ze stresu uginaly mi sie nogi. Chcialam dodac, ze nie mam astmy, cukrzycy ani chorob serca, nie biore lekow, a mimo to zle sie czuje po zastrzyku z adrenalina. Niewiem co to do konca powoduje, reakcja organizmu czy stres?. Mialam w przeszlosci leczone zylaki przelyku, moze to wplywa na podawane znieczulenie. Przez to wszystko boje sie znow isc do dentysty i robic znieczulenie. Prosze o jakas rade. Dziekuje
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy