Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i antybiotyku a pęknięta prezerwatywa

Witam, biore tabletki antykoncepcyjne od dluzszego czasu, ale ostatnio mialam problemy z pecherzem i dostalam antybiotyk - a dokladniej MacroBID. Wiem, ze podczas antybiotykoterapii, jak i tydzien po, powinno sie dodatkowo zabezpieczac podczas seksu i tak tez zrobilismy z moim chlopakiem, ale prezerwatywa wczoraj pekla. Antybiotyk skonczylam trzy tygodnie temu, ale ostatnio zaczal mnie pecherz bolec i 3 dni temu wzielam jedna tabletke. Czy jest szansa, ze moglam zajsc w ciaze?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko ciąży w opisanej sytuacji jest znikome, o ile w ogóle istnieje.