Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Microgynon 21

Witam od tygodnia biore tabletki MICROGYNON 21, czy po 7 dniowej przerwie zaczynamy nowe opakowanie 7 dnia czy 8 dnia przerwy? I od kiedy jestem chroniona po tej przerwie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Po 7dniowej przerwie pierwszą tabletkę z nowego opakowania należy przyjąć 8 dnia. Proszę także pamiętać, że w przypadku prawidłowego stosowania tabletek zabezpieczenie jest pełne także w czasie przerwy.