Działanie tabletek antykoncepcyjnych Microgynon 21

Witam, zaczełam stosować antykoncepcje hormonalną (MICROGYNON 21) w środku cyklu BEZ KRWAWIENIA było to pierwsze opakowanie w życiu. Mój lekarz mówil ze trzeba zabezpieczać się cały pierwszy cykl. Teraz mam 7 dniową przerwę i czy po tej przerwię będę już chroniona przed ciązą od pierwszej tabletki?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W momencie rozpoczęcia drugiego opakowania tabletek powinna występować pełna ochrona przed ciążą. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.