Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych u 21-latki

Czy zażycie tabletki antykoncepcyjnej chroni przed ciążą tak jak według tej rozpiski? : zazycie w 1 dzien cyklu - zabezpieczenie od pierwszej tabletki 2-5 dzień cyklu - pełne zabezpieczenie przez 7 dni i najważniejsze: 6 dzien cyklu i kolejne dalsze dni - zabezpieczenie od nastepnego opakowania? czy również po 7 dniach?

witam,
skuteczność przy pierwszym opakowaniu nie jest zachowana, zachowana będzie przy regularnym przyjmowaniu od drugiego opakowania.
Pierwszą tabletkę nalezy przyjąć pierwszego dnia miesiączki