Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych podczas karmienia piersią

Witam . Jestem matka karmiaca piersia i biore tabletki anty o nazwie Diamilla . Zaczelam je stosowac 2 miesiace temu i w tym miesiacu miesiaczka spoznia mi sie juz ponad 15dni .Czy jest to mozliwe ,ze przez te tabletki okres tyle sie spoznia ? Miesiac temu wspolzylam z narzeczonym a robiac badania na krew i mocz ciazy nie ma ,wiec stad moje wachania i pytanie

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ciąża może powodować nierównomierność krwawień miesięcznych (szczególnie, krótko po). Tabletki jakie Pani pobiera są preparatami zawierającymi sam progestagen bez estrogenów i nie powinny wpływać na krwawienie miesięczne. W razie utrzymywania się Pani wątpliwości proszę o konsultacje z ginekologiem-położnikiem. Pozdrawiam