Stresujące sytuacje a brak miesiączkowania

Witam serdecznie, ostatnią miesiączkę miałam w grudniu. od daty ostatniej miesiaczki do dzisiaj nie wspolzylam. Ostatni raz wspolzylam przed poprzednia miesiaczka ale ciaze wykluczylam ze wzgledu na normalny okres w poprzednim miesiacu. Jednak teraz spoznia sie juz 4dzien, nie towarzysza mi żadne objawy a zawsze miesiaczki sa dla mnie ogromnym bolem. Dodam, ze mialam w tym miesiacu duzo sytuacji stresowych ale jestem zaniepokojona. prosze o pomoc

Witam! Teoretycznie krwawienia miesięczne mogą pojawiać się w pierwszym trymestrze ciąży, jeśli więc współżyła Pani podczas dni płodnych, nie można w 100% wykluczyć że jest Pani w ciąży. Oczywiście bardziej prawdopodobne jest, że brak miesiączki spowodowany jest stresem,infekcją czy zaburzeniami równowagi hormonalnej.