Brak okresu a ekstrakcja zęba

Witam. Spoznia mi się okres juz 7 dni ale i tak mam nieregularne miesiaczki. Mialam bialy sluz ostatnio 6 dni temu a miesiaczki wraz nie ma. Zrobilam test negatywny. Teraz mam skurczone wargi sromowe nie wiem czym to jest spowodowane. Mialam wyrywany zab przez ktory stracilam duzo krwi moze to byc przyczyna i branie silnych lekow przeciwbólowych przez te usuwanie zeba?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Silne środki przeciwbólowe i duże krwawienie przy ekstrakcji zęba teoretycznie mogą mieć wpływ na przesunięcie daty miesiączki.
Jednak nie jest to pewnik.
Wskazana jest konsultacja ginekologiczna.
Jeśli test ciążowy wykonała Pani w dniu spodziewanej miesiączki lub po tym terminie jego wynik jest wiarygodny.