Stosowanie tabletek Yasmin a globulki Clotrimazolum

Witam, leczę się ginekologicznie ponieważ mam problemy z nieregularnym miesiączkowaniem mój lekarz przepisał mi terapię hormonalną przez 4 miesiące brałam tabletki Yasmin, teraz mam do wykupienia kolejną receptę są na niej 3 opakowania Yasmin i clotrimazolum 500 globulki 6 opakowań, moje pytanie jak mam stosować te globulki? czy razem z Yasmin czy przerwać na ten czas branie tablek yasmin, i kolejne pytanie jak mam stosować te globulki, wszystkie opakowania ciągiem czy mam robić jakieś odstępy ?

Aleksander Ropielewski

Globulki clotrimaozl stosuje się w przypadku infekcji grzybiczej pochwy. Dawkę 500mg stosuje się jednorazowo na wieczór. Nie wiem czemu lekarz przepisał Pani clotrimazol w ilości 6 opakowań, dlatego trudno mi powiedzieć jak powinna je Pani stosować. Ważne aby globulek nie stosować w trakcie okresu.