Antybiotykoterapia a stosowanie tabletek Yasmin

Nie dostałam odpowiedzi na swoje pytanie więc piszę kolejny raz. Kiedy najlepiej zacząć brać antybiotyk? Został mi przepisany Augumentin. Biorę tabletki antykoncpecyjne Yasmin. Za 2 dni kończe opakowanie. Zacząć brać w 7dniowej przerwie i potem cały cykl się zabezpieczać i dodatkowo i nie robić 7dniowej przerwy? Czy robić po kolejnym cyklu 7dniową przerwe? Czy lepiej zacząć antybiotyk od 2tygodnia kolejnego opakowania? Proszę o odpowiedź

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani- przede wszystkim, takie pytanie najlepiej zadać lekarzowi w gabinecie- a nie na portalu internetowym. Amoksycylina zawarta w Augmentinie może osłabiać działanie antykoncepcyjne tabletek- należy więc podczas przyjmowania antybiotyku i tydzień po zabezpieczać się dodatkowo, np. prezerwatywą. Tabletki powinna Pani brać według normalnego rozkładu, bez żadnych zmian, a antybiotyk (nie pisze Pani na co został przepisany- ale mniemam że jest konieczny niezwłocznie) należy zacząć brać jak najszybciej, niezależnie od tego w której fazie Yasmin Pani jest.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proszę zacząć stosować antybiotyk a w trakcie jego brania stosować dodatkową antykoncepcję, nawet podczas przerwy w braniu tabletek.
Pozdrawiam