Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i zwymiotowanie dwóch tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 45lat i biorę tabletki antykoncepcyjne Sylvie30. Kilka dni temu wystapiły po zażyciu tabletki wymioty, wzięłam kolejną z opakowania , po 10minutach znowu ją zwymiotowałam. Zażyłam kolejną już bez wymiotowania. Czy cykl brania tabletek można zakończyć o te dwa dni wcześniej i zrobić normalnie 7dniową przerwę czy brać kolejne opakowanie bez robienia przerwy? Czy trzeba stosować dodatkową antykoncepcję?

Aleksander Ropielewski

Sugeruję nie robienie przerwy między kolejnym opakowaniem. Nie ma konieczności dodatkowej antykoncepcji.