Krwawienie z odstawienia a stosowanie tabletek

Dobry wieczór.Od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne.W poniedziałek byłam u mojej Pani doktor i poinformowałam ją, że od 3 cykli tydzień przed krwawieniem z odstawienia mam plamieni brązowe czasami z krwią.Przez okres brania tabletek przez te 5 lat zmieniałam tabletki co jakiś czas właśnie z powodu plamień śródcyklicznych i teraz Pani Doktor zaleciła mi żeby zrobiła sobie przerwę to dobrze?I czy zabezpieczać się prezerwatywą mogę dopiero po 7dniowej przerwie wtedy kiedy miała bym brać tabletkę?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zabezpieczać się dodatkowo i Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.