Stosowanie ziół przy przepuklinie rozworu przełykowego

Witam. Czy przy przepuklinie rozworu przełykowego bezpieczne będzie, oprócz odpowiedniej diety stosowanie alternatywnej metody leczenia w postaci ziół? Chodzi tu o picie naparów z siemienia lnianego czy innych ziół, które hamują wytwarzanie kwasu żołądkowego. Czy organizm może przyzwyczaić się do tego typu ziół oraz czy można je w jakiś sposób przedawkować? Kończę właśnie kurację lekiem Emanera 20mg i chciałabym wspomóc pracę żołądka. Dodam,że na ogól nie miewam zgagi. Dziękuję i pozdrawiam!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, takowo leczenie nie ma oparcia w badaniach naukowych. Natomiast jeżeli będzie dobrze tolerowane można stosować. Jednakże jeżeli już stosowane leczenie przynosi rezultaty może nie ma potrzeby wspomagać sie innym leczeniem. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Szanowna Pani, jak najbardziej, wspomagająco stosuję się w refluksie napary z ziół. Nie powodują one przyzwyczajenia - stąd, można stosować bezpiecznie.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków