Planowanie ciąży przy stwierdzonej przepuklinie rozworu przełykowego

Mam stwierdzona przepuklinę rozworu przełykowego.Biore lek Emanera 20mg codziennie rano po jednej tabletce juz tak z 10 miesiecy .Czy to prawda ze już cały czas będe musiała ją brać?Czy mój organizm nie uzależni sie od niej po jakimś czasie?Czy moze co jakiś czas taki lek powinno się zmienić?Co robić w okresie ciąży którą planuje w najbliższym czasie?

Witam,
lek należy przyjmować na stałe.
Co do ciąży to proponowałabym porozmawiać najpierw z prowadzącym gastrologiem czy nie widzi przeciwwskazań a później z ginekologiem, aby dobrze prowadził Panią przez czas ciąży