Stosunek 5 dni po okresie

w poniedziałek (23 września) miałam ostatnie krwawienie. W sobotę (28 września) odbyłam stosunek przerywany z partnerem. Możliwe że jestem w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek przerywany może skutkować zapłodnieniem, gdyż w preejakulacie wydzielanym podczas CAŁEGO stosunku znajdują się plemniki.
Plemniki zwykle nie przeżywają dłużej niż 3-4 dni w narządach rodnych, jednak nie można wykluczyć, że pojedyncze przeżyją dłużej.
Jeśli chce Pani uniknąć ciąży wato zacząć stosować antykoncepcję - prezerwatywy, doustne środki antykoncepcyjne, spirale, etc.