Stosunek bez wytrysku i stosowanie antykoncepcji hormonalnej a ryzyko ciąży

Dzień dobry mam pytanie Ostatnio kochałam sie z chłopakiem to były dni płodne ale nie doszło do wytrysku biore tabletki antykoncepcyjne.. Czy jest możliwość że zaszłam w ciąże ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej nie ma dni płodnych. Jeśli zatem stosuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w ulotce to ryzyko ciąży jest znikome. Nie ma powodów do niepokoju.