Stosunek bez zabezpieczenia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Od 5 lat brałam tab.anty.jasmin odstawiłam je miesiąc temu w tym okresie wspòżyłam raz sie niezabespieczyłam podczas stosunku.. Spóźnia mi sie okras tydzień.bylo plamienie ale bardzo małe przez 2 dni.. Czy moge być wyciazy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ współżyli Państwo bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik będzie wiarygodny około 14 dni po stosunku.