Stosunek dwa dni po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu stosowania

Od września biorę tabletki antykoncepcyjne. Pewnego dnia zapomniałam wziąć tabletki- zażyłam ją po 12,5/13 h - był to pierwszy tydzień zażywania tabletek.. Dwa dni później uprawiałam seks- chłopak nie skończył we mnie. 16 dni później zrobiłam test, który wyszedł negatywny. 18 dni później dostałam okres, który trwał 4 dni.po 7 dniach przerwy ponownie zaczęłam brać tabletki i teraz również dostałam okres, ale był on bardzo skąpy. Być może panikuję, ale czy mogę być w ciąży? Czy jest to mozliwe?

Lek. Tomasz Budlewski

Zawsze istnieje możliwość ciąży ponieważ nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. Proponuję dla pewności wykonać badanie beta hcg z krwi i następnie bez względu na wynik proszę udać się do ginekologa.