NIewzięcie tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu stosowania

W pierwszym tygodniu zaponiałam o tabletce antykoncepcyjnej, następnie tabletki brałam dalej stosując dodatkową antykoncepcję. Niestety w 3 tygodniu zapomniałam o tabletce ponownie 2 dni przed zakonczeniem blistra, który nadal kontunuowałam. dzisiaj powinnam mieć pierwszy dzien bez tabletki a dostałam już okres. Nie wiem czy mam rozpocząć kolejne opakowanie od razu czy przeczekać te 7 dni. Zależy mi na pełnej antykoncepcji w kolejnym miesiącu.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Odczekać 7 dni i rozpocząć planowo nowy blister. Do czasu rozpoczęcia nowego opakowania proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji.