Stosunek inicjalny bez przebicia błony dziewiczej a prawdopodobieństwo ciąży

Witam . Ostatnio z moim partnerem chcieliśmy zobaczyć jak to jest ponieważ od 2 lat uprawiamy petting i z zabezpieczeniem (prezerwatywą Durex extra save) spróbowaliśmy lecz nie długo ponieważ zabolało i przerwaliśmy aby nie przebić błony całkowicie. Mam obawy czy mogę zajść w ciąże mam bóle podbrzusza myslę ze to może być związane z nerwami albo z nadchodzącą miesiączką . Prosze o odpowiedź ;) Ps:miałam wtedy dni płodne.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Podczas "pierwszego razu" jak najbardziej może dojść do zapłodnienia. Prezerwatywa (podobnie jak inne metody antykoncepcyjne) nie daje 100% skuteczności, dlatego nie można w opisanym przypadku wykluczyc ciąży. Prawdopodobieństwo ciązy oceniam jednak na bardzo małe. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do Poradni Ginekologicznej.