Stosunek podczas pierwszego dnia przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam, wczoraj skończyłam opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i od dzisiaj ma być przerwa na pojawienie się okresu. Dzisiaj doszło do stosunku i partner skończył we mnie. I pytanie : Czy powinnam szybko zacząć następne opakowanie ( bo to dopiero pierwszy dzień niebrania tabletek) ? Czy jest możliwość, że nawet jesli wziełabym, dzisiaj nową tabletkę doszłoby do zapłodnienia? I jakby kontunuowała tą przerwę, bez zaczynania nastepnego opakowania, mogłabym być w ciąży? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze powinna Pani wiedzieć, że jeśli tabletki antykoncepcyjne stosuje Pani regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, to w czasie 7 dniowej przerwy także jest Pani zabezpieczona. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Ryzyko ciąży nie jest zwiększone.