Ryzyko ciąży po stosunku po rozpoczęciu nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Biorę tabletki Sylvie 20 od ponad roku. 3 dni temu lub 4 skończyłam okres i teraz w czwartek zaczęłam nową paczkę tabletek i teraz w piątek współżyłam z chłopakiem i doszedł we mnie. Czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę???

Witam. Jeśli nowe opakowanie rozpoczela Pani bezpośrednio po 7 dniowej przerwie nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak przerwa była dłuższa ochrona antykoncepcyjna została zaburzona.