Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych i stosunek w prezerwatywie a ryzyko ciąży

Witam :) Mam pytanie. Czy jeśli zażywam tabletki pół roku co miesiąc nowe opakowanie. A np. do zbliżenia doszłoby w niedzielę z prezerwatywą, a ostatnią tabletkę z opakowania zażyła w czwartek (5 tabletek od zbliżenia) To czy jest szansa zajścia w ciążę nie biorąc już następnego opakowania po 7 dniowej przerwie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przypadku ryzyko ciąży właściwie nie istnieje - nie ma powodów do niepokoju.