Ryzyko ciąży po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej w 6 dniu po stosunku

Witam! Po 7 dniowej przerwie rozpoczełam nowe opakowanie tabletek w czwartek(13.11) i tak jak zawsze przyjęłam tabletkę wieczorem o godz 20.30. W piątek 14.11 współżyłam z chłopakiem. Niestety wczoraj 20.11 zapomniałam wziąć tabletki i wzięłam ja dopiero dziś (21.11) rano o godzinie 9.40. (tabletki przyjmuje zawsze o 20.30). Czy w tej sytuacji zabezpieczenie jest zmniejszone? czy istnieje ryzyko ciąży po odbytym stosunku?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

w opisanej sytuacji prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest niskie. Dla pewności proszę wykonać test ciążowy 14 dni po stosunku.

Pozdrawiam.