Odbywanie niezabezpieczonych stosunków a tabletki antykoncepcyjne

Witam, Tabletki antykoncepcyjne biorę 2 lata. We wtorek rozpoczełam nowe opakowanie, niestety w czwartek zapomniałam wziąć tabletki (zawsze biorę o godz18) i wzięłam ją razem z pt tabletką. W trakcie 7 dniowej przerwy (niedziela) doszło do stosunku, niestety nie mam jak udać się do lekarza. Czy prawdopodobieństwo ciąży jest duże, czy z racji tego, że od stosunku minęły 4 dni mogę być spokojna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Prawdopodobieństwo ciąży nie jest wysokie, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.