Pominęłam 3 tabletki - czy jest ryzyko ciąży?

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od około pół roku. W zeszły wtorek wyjechałam i zapomniałam wziąć ze sobą tabletki. Z wyjazdu wróciłam w piątek ok godziny 14 i wtedy przyjęłam wszystkie 3 pominięte tabletki (wtorkową, środową i czwartkową) po czym normalnie o godzinie 23 przyjęłam tabletkę przeznaczoną na piątek. Niestety w sobotę, niewiele myśląc, współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Był to drugi tydzień. Wcześniejsze tabletki były brane zawsze regularnie o godzinie 23. Teraz dalej przyjmuję tabletki normalnie. Czy istnieje duże ryzyko, że zaszłam w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Pominięcie kilku, czyli na przykład 3 tabletek antykoncepcyjnych skutkuje dużym spadkiem ich skuteczności. Odbycie stosunku w tym czasie zdecydowanie może zatem skutkować zajściem w ciążę. Przy przerwaniu terapii na 3 dni powinna Pani przestać przyjmować tabletki z opakowania, zrobić tzw. 7-dniową przerwę wyrównawczą, podczas której powinno wystąpić krwawienie z odstawienia i następnie w 8-mej dobie zacząć przyjmować nowe opakowanie.
Proponujemy by wykonała Pani test ciążowy około 14 dni po stosunku w celu określenia czy jest Pani w ciąży.