Stosunek w czasie miesiączki a ryzyko ciąży

dostalam okres dnia 4 wrzesinia a seks uprawialam 6 wrzesinia w czasie miesiaczki i moge zajsci w ciazy prosze dajci mi jak najszybciej odpowiedzi prosze I napiszcie jaki tabletki pomoga zeby nie zajsci w ciazy prosze;(
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko ciąży jest niewielkie, ale istnieje.
Metodą "antykoncepcji po" jest zażycie tabletki Escapelle. Jest ona dostępna na receptę. Powinna się Pani zgłosić do lekarza ginekologa, który po przeprowadzeniu badania ginekologicznego i wywiadu (wykluczającego ewentualne przeciwwskazania) będzie mógł ją przepisać.
Można ją zażyć do 72 h po stosunku.