Stosunek w dniu pominięcia tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

witam. 3 lutego powinnam dostane okres powinnam dostać w czwartek czyli 23 stycznia zapomniałam tabletki wziełam ją w piatek z samego rana. w piatek wieczorem odbyłam stosunek kolejna tabletke normalnie przyjełam. tabletki biore juz od 5 lat. nie potrafie obliczyc czy akurat miałam w tym czasie dni płodne czy nie . mysle ze raczej nie okres mam regularny prosze o informacje i rade czy moge byc w ciazy

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, pomimo, iż ryzyko zajścia w ciążę w opisywanej sytuacji jest niskie, to możliwość taka istnieje. Leki antykoncepcyjne różnią się między sobą składem, dlatego proszę odnieść się bezpośrednio do ulotki stosowanych przez Panią tabletek. Z reguły opóźnione do 12h przyjęcie nie wiąże się ze zmniejszeniem działania antykoncepcyjnego.