Stosunek w planowanym przedostatnim dniu cyklu i brak okresu

Witam, mam pytanie: moj cykl zwykle trwa 29 dni, w 28 dniu cyklu odbyl sie stosunek bez zabezpieczenia przerywany. Okres spoznia sie kolejny dzien (35 dzien cyklu), czy w takim wypadku zrobienie beta hcg 8 dnia po stosunku da wiarygodny wynik?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wszystko zależy od laboratorium, w którym będzie Pani oznaczała beta-hCG. Tylko w niektórych laboratoriach stosowane są metody oznaczania tak czułe, by juz w ósmej dobie po zapłodnieniu wykazać wzrost gonadotropiny kosmówkowej.