Stosunek z pękniętą prezerwatywą: jaka jest szansa na to, że zajdę w ciążę?

Ostatni okres miałam 20 lutego. Cykl miałam 27 dniowy, zazwyczaj mam cykle 27-28 dniowe. Z moim chłopakiem współżyłam w nocy z 26 na 27 lutego, pękła nam prezerwatywa. Nie wiem ile czasu trwał stosunek nim to zauważyliśmy. Wg kalendarzyka dni płodne rozpoczęły się u mnie 28 lutego. Od tego dnia przez dwa dni miałam poczucie, że po stronie prawego jajnika mam jakiś balonik powietrza czy wody, który bardzo wyraźnie jakby pękał, rozpychało go, a później pojawiał się na nowo. Do tego mam silny moczopęd od kilku dni. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) stanowii ok. 25-30%. Szansa ciąży pomimo stosowania antykoncepcji wyznacza indeks Pearla.

Proszę poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

www. abcantykoncepcja. pl/ratunku-pekla-prezerwatywa-co-teraz

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl