Stosunek z wytryskiem w środku 5. dnia cyklu a możliwość ciąży

29 kwietnia dostalam okresu a 3 maja stosunek z wytryskiem w srodku. zwykle moj cykl trwa 28, 29 dni. czy bardzo musze sie obawiac ciazy? z gory dziekue za rozwiniete odpowiedzi.

Dzień dobry!

Generalnie 5. dzień cyklu jest niepłodny. Dni potencjalnie płodne przypadają między ok. 10-16 dniem cyklu.

Aby jednak potwierdzić to z pełnym przekonaniem, konieczne jest samodzielne prowadzenie obserwacji swojego cyklu lub wykonywanie testów owulacyjnych oraz osobista konsultacja z lekarzem ginekologiem.. Każdy organizm jest inny, różne okoliczności mogą wpłynąć na cykl miesięczny i jego regularność, mogą zdarzać się zarówno cykle bez owulacji, jak i z podwójną owulacją itp.

Prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe, ale jednym sposobem, by ją potwierdzić lub wykluczyć, jest wykonanie testu ciążowego (jeśli od ryzykownego stosunku minął odpowiednio długi czas, aby test był wiarygodny) lub badanie ginekologiczne.

Pozdrawiam!