Współżycie bez zabezpieczenia w 5. dniu cyklu a ryzyko ciąży

Witam. Trochę nieodpowiedzialnie, ale dałem się namówić dziewczynie na współżycie bez zabezpieczenia w 5 dzień jej cyklu, od razu po miesiączce. Z tego co czytałem, jest to dzień niepłodny i ona też mnie o tym zapewnia. Przez ostatnie 8 miesięcy cykle miała 27/28 dniowe, ale ostatni przesunął się jej do 30 dni. Jednocześnie codziennie zażywa tabletki z hormonami, bo choruje na chorobę Gravesa Basedova. Jak duże w tym wypadku jest ryzyko ciąży ? Dodam jeszcze że miesiączki ma 4-dniowe.

Dzień dobry!

Generalnie 5 dzień cyklu jest niepłodny. Dni potencjalnie płodne przypadają między ok. 10-16 dniem cyklu. Aby jednak potwierdzić to z pełnym przekonaniem, konieczne jest prowadzenie obserwacji swojego cyklu lub wykonywanie testów owulacyjnych.
Prawdopodobieństwo ciąży nie jest duże, ale jednym sposobem, by ją potwierdzić lub wykluczyć, jest wykonanie testu ciążowego (jeśli od ryzykownego stosunku minął odpowiednio długi czas, aby test był wiarygodny) lub badanie ginekologiczne.

Pozdrawiam!