Stosunek z zabezpieczeniem i petting - czy mogło dojść do zapłodnienia?

Dobry wieczór!
Mam problem i szukam odpowiedzi. Moja dziewczyna nie dostała okresu przez 2 miesiące. Martwi mnie to. Kochaliśmy się oczywiście z zabezpieczeniem i uprawialiśmy petting. Chcę tylko dodać, że bardzo często się denerwuje itd. Myślę, że chyba przez to, ale nie wiem.
Nie mogę namówić ją do pójścia do lekarza, więc proszę doradźcie mi coś.

Witaj,
niestety spodziewam się, że bez wizyty u specjalisty nie da się nic zrobić. Stres, owszem, jest czynnikiem wpływającym na długość cyklu, ale tak długie opóźnienie miesiączki nie powinno być niczym spowodowane.
Dla całkowitej pewności, zawsze warto wykonać test ciążowy. Po wykluczeniu ciąży niezbędna będzie wizyta kontrolna u lekarza, który zbada Twoją dziewczynę. Spodziewam się, że Twoja dziewczyna nie ma jeszcze 20 lat, a zatem najczęstszą przyczyną opóźnienia miesiączki są zaburzenia hormonalne. Warto, byś przekonał dziewczynę do wizyty lekarskiej.
Pozdrawiam