Seks bez wytrysku - czy mogło dojść do zapłodnienia?

Czy mogło dojść do zapłodnienia jeśli był bliski kontakt naszych narządów bez bielizny, a podkreślam że wytrysku nie było? Na dodatek partner przebił moją błonę palcem, a nie jestem pewna czy miał przed tym „czyste” ręce. To było 2 dni temu, a ja cały czas boje się, że doszło do zapłodnienia. Kiedy mogę zrobić test ciążowy? Dodam jeszcze że to był 2 dzień po okresie.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Warto byś wiedziała, że w trakcie pettingu także może dojść do zapłodnienia, wówczas gdy nasienie zostanie przeniesione na rękach a kobieta jest w trakcie dni płodnych. Długość przeżycia plemników jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują-od temperatury i pH.

Proponuję poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://parenting.pl/portal/test-ciazowy-1

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl