Stres, depresja a zaburzenia miesiączkowanai

Ostatnią miesiączkę miałam 16-go października ( tydzień za wcześnie) Powinnam mieć około 21-go października. Teraz mamy koniec listopada a tu miesiączki nie ma. Od kilku miesięcy żyję w ciągłym stresie, depresja, nerwy. Poza tym nie wiem, czy nie przeziębiłam się, bo przesiadywałam na ławce codziennie po ok. 2 godziny a było już dosyć zimno. Mam 43 lata. Współzyłam kilka razy z moim partnerem ale ciążę raczej wykluczam. Boli mnie krzyż, ból promieniuje jakby na całe nerki. Ewelina

Dzień Dobry Pani,

Objawy, o których Pani napisała mogą wskazywać na deficyty hormonalne, również przed okresem klimakterium.
Dodatkowo wpływy czynników stresowych, napięciowych i obniżonego nastroju wpływają na regularność w miesiączkowaniu.

Zachęcam Panią do konsultacji z ginekologiem, celem podjęcia zdiagnozowania Pani.

Życzę Pani dużo dobrego,
Irena Mielnik-Madej