Struktura w okolicy nadobojczykowej lewej

badanie MRI szyi pokazało strukture w okolicy nadobojczykowej lewej, która uległą wzmocnieniu po podaniu kontrastu. po konsultacji i przeanalizowaniu wyników badania, wyjaśniło sie że tą strukturą była żyła ramienno- głowowa. moje pytanie- skoro płyn kontrastowy był jeszcze w żyle, w tym momencie wykonywanych zdjęc, czy to może świadczyć że bedanie jest nie dokładne, że zostało wykonane za szybko po podaniu kontrastu? był bym wdzięczny za odpowiedź .dziekuję!!

Aleksander Ropielewski

Mogło, aczkolwiek nie musiało się tak zdarzyć. Najlepiej ocenić to można podczas oceny badania.