Wynik badania MRI 32-letniej osoby do analizy

Opis MRI-„w okolicy nadobojczykowej lewej, do boku od naczyń szyjnych widoczna jest struktura o wymiarach poprzecznych 12,5x10mm o podwyższonym sygnale w obrazach T2-zaleznych obniżonym w obrazach T1-zaleznych, ulegająca wzmocnieniu po podaniu kontrastu, w okolicy zmiany widoczna jest drobna siatka naczyń”. 2 tygodnie po MRI miałem robione USG by zobaczyć czy to nie jest naczyniak, lecz ta zmiana podczas USG już nie była widoczna. Czy powinienem dalej drążyc? powtórzyć badanie? Dziękuje!

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie należy wyjaśnić czy zmiana faktycznie istnieje i jakiego jest charakteru. Może doszło do pomyłki w opisie badania MR (badanie innego pacjenta(?).