Czy MRI głowy bez podania kontrastu pokaże ewentualny mikro lub makrogruczolak przysadki mózgowej?
Witam, czy MRI głowy bez podania kontrastu pokaże ewentualny mikro lub makrogluczolak przysadki mózgowej? Dziękuję za odpowiedź

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam!
MR głowy jest badaniem dokładnym, szczególnie po wzmocnieniu kontrastem. Prościej jest zauważyć struktury większe, dlatego makrogruczolak ma większą szansę na zauważenie niż mikro.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.