Nieprawidłowa struktura w okolicy nadobojczykowej

Proszę o interpretację badania Kt. Badanie stwierdza w lewej okolicy najobojczykowej nieprawidłową strukturę o wymiarach 3,99X4,52x4,0.Po podaniu kontrastu ulega niewielkiemu obwodowemu wzmocnieniu. Zmiana modeluje żyłę szyjną oraz dolny biegun lewego płata tarczycy. Drobne węzły w granicach 0,2-0,3 w wymiarze krótkim grupy II i III. Pacjent w 2011 r. przeszedł całkowitą resekcję żołądka i części przełyku.

Struktura ta (guz) w okolicy nadobojczykowej jest duża. Nie sugeruje występowania powiększonego węzła chłonnego. Brak oceny gęstości strukturalnej zmiany w KT utrudnia interpretację (może to np. jakiś uformowany tłuszczak, może kaszak). Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do chirurga. Zapewne konieczne okaże się wykonanie biopsji cienkoigłowej lub nawet usunięcie całkowite zmiany z następowym badaniem histopatologicznym.