Strzykanie i ból w kolanach

Witam. Mam 29 lat. 1,5 roku temu zauważyłam, że strzykają i chrupią mi kolana, na początku tylko prawe.Nie odczuwałam przy tym żadnego bólu ale od około 2 tyg. boli mnie lewe kolano. Jak długo siedzę czy też w nocy to jest masakra. Tak mnie boli, rwie, już sama niewiem co... Ale bardzo jest to nie przyjemne. Czym może to być spowodowane?? Dodam, że przez długi czas borykałam się z ropnymi migdałkami, migdałki usunięte a teraz mam problem z zatokami. Może to mieć jakiś wpływ? Proszę o opinie.

Samo strzykanie,chrupanie w kolanie szczególnie w Pani wieku nie ma istotnego znaczenia.Tego się nie leczy.Natomiast ból kolana spoczynkowy może występować po infekcji np migdałków lub zatok jako tzw bóle reaktywne. Proponuję zwrócić się do reumatologa.
z wyrazami szacunku Czesław Drozd