Strzykanie w karku podczas ruchu głową i ziewania

Witam,od jakiegoś czasu(dokładnie od kilku miesięcy) zauważyłam, że przy lekkim ruchu głową lub czasem nawet przy ziewaniu strzyka mi coś w karku.Do tego boli mnie głowa z tyłu, mam wrażenie, że ten ból promieniuje do zatok, odczuwam też mdłości. Nie przypominam sobie żadnego urazu, który może być przyczyną. Czasem odczuwam też "łomot" serca (kilka wyraźnie mocnych, nierównych uderzeń) i krótkotrwały skurcz w ręce, może to ma znaczenie.Co może powodować ten ból głowy? Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie, wykonanie EKG, pomiaru ciśnienia tętniczego, aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego.